Kolejna edycja akcji “Zielonym do góry”

Jak możesz pomóc osobom ze spektrum autyzmu
1 września 2023
III Błękitny Bal
15 stycznia 2024

„Przylądek” wie, że marzenia można spełniać, ale czasem ich realizacja przechodzi wszelkie przewidywania i plany. Tegoroczna kolejna edycja akcji „Zielonym do góry” miała na celu stworzenie Edukacyjnego, Sensorycznego Ogrodu Marzeń wokół szkoły.  Teren nieużytku, który we władanie przejęły chwasty trzeba było wyrównać, zmulczować i przygotować do prac ogrodniczych. Następnie udało nam się pozyskać od cudownych, zaangażowanych darczyńców piękne rośliny. Między innymi rośliny miododajne od Pana Antoniego Tarłowskiego (znanego pszczelarza z naszego terenu), których różnorodność nektaro i pyłkodajnych oraz wielość pozwoliła na stworzenie przestrzeni, w której będziemy się czuć dobrze i która zwabi zapylacze. Komponowanie ogrodu przyjaznego dla człowieka i pszczół jest fascynującym zajęciem pozwalającym obcować z tajnikami przyrody. Warunki siedliskowe panujące wokół naszej szkoły zostały, przeanalizowane i dobieraliśmy odpowiednie rośliny pokarmowe dla naszych skrzydlatych przyjaciół. 

 Otrzymaliśmy również dąb od Arkadiusza Kosińskiego Burmistrza Brwinowa. Szczególne podziękowania składamy Szkółce Roślin Ozdobnych “Ulińscy” i Szkółce “Świat Roślin”
z Pruszkowa, firmie Wisag oraz mieszkańcom całego powiatu pruszkowskiego. Dzięki ich szczodrości nasz Edukacyjny Ogród Marzeń będzie mógł cieszyć przez wiele lat uczniów, pracowników, rodziców. Kolejnymi cudownymi, niezwykłymi wydarzeniami były akcje sadzenia roślin przez zaangażowanych, chętnych, fantastycznych, pracowitych wolontariuszy. Znaleźliśmy ich dzięki współpracy z Fundacją Medicover. Włączyli się także niektórzy rodzice i pracownicy „Przylądka” oraz mieszkańcy powiatu oraz pracownicy Gminy Brwinów. Firma Securitas przekazała niezbędne narzędzia. Akcja „Zielonym do góry” pokazała, że dzięki dobremu sercu i życzliwości przyjaciół cuda się zdarzają. Jesteśmy przekonani, że nasz edukacyjny ogród będzie wizytówką powiatu pruszkowskiego.