III Błękitny Bal

Kolejna edycja akcji “Zielonym do góry”
8 grudnia 2023
Zaproszenie na wystawę Dawida Głowackiego ucznia szkoły „Przylądek”
14 lutego 2024

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Trzecim Błękitnym Balu Charytatywnym organizowanym przez Fundację „Lepszy Start” we współpracy z Galerią Handlową „Nowa Stacja” w Pruszkowie. Honorowym Patronatem wydarzenie objął Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski. 

Celem organizacji balu jest zebranie funduszy, które zostaną przekazane naszej Szkole.  Postawiliśmy sobie ambitne cele, m.in. wieloletnie inwestycje, które pozwolą uczniom na rozwój i możliwość kontynuacji edukacji w szkole przysposabiającej do zawodu, a ostatecznie zamieszkanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Budujemy również dom, którego mieszkańcami będą wyjątkowe osoby z wyjątkowymi potrzebami.  „Dom na Zawsze”, bo tak brzmi jego nazwa, stanie się miejscem bezpiecznego pobytu dla dorosłych niesamodzielnych osób z autyzmem, gdzie pod okiem specjalistów otrzymają szansę na godne, dojrzałe życie. Osoby te nigdy nie założą rodzin, nie będą miały udanych związków czy dzieci, ale mogą mieć miejsce, które stanie się ich domem, bezpieczną przystanią, przylądkiem nadziei i radosnej dojrzałości.  Niestety, koszty budowy takiego budynku są niewyobrażalnie wysokie i na ten moment wynoszą ponad 6 milionów zł. Do tej pory, dzięki środkom własnym rodziców, udało się zbudować budynek szkoły podstawowej. Ze względu na brak rozwiązań systemowego finansowania specjalistycznych placówek dedykowanych osobom z autyzmem, wyzwaniem dla Fundacji „Lepszy Start” jest budowa „Domu na Zawsze”. Marzymy, żeby w takim domu nasi Podopieczni mieli nie tylko dobrą opiekę, ale również miejsca pracy. Dom znajduje się kilometr od terenu, na którym obecnie funkcjonuje wybudowana ze środków rodziców szkoła podstawowa. W dalszych planach chcemy również zbudować także dom pracy i terapii dla naszych dorosłych Podopiecznych. 

Pierwszą łopatę wbito rok temu, a teraz już stoi zadaszony budynek. Zbieramy obecnie pieniądze na okna i prace wykończeniowe. Zanim jednak nastąpi oddanie budynku do użytkowania, musimy zabezpieczyć finansowanie tej inwestycji. Dlatego, z całego serca prosimy o wsparcie! Chcemy, aby mieszkańcy „Domu na Zawsze” mieli swoje miejsce na ziemi, gdzie w godnych warunkach będą mogli żyć i się zestarzeć, a także pracować i bezpiecznie funkcjonować… Na zawsze.  

Trzeci  Błękitny Bal Charytatywny – szczegóły  

20 kwietnia 2024 r. w Pruszkowie odbędzie się Trzeci Błękitny Bal Charytatywny.  Jest to kolejna akcja Fundacji Lepszy Start w Parzniewie oraz Galerii Handlowej „Nowa Stacja” w Pruszkowie.  

Gospodynią balu będzie Klaudia Carlos. 

W programie m.in.: 

– aukcja charytatywna dzieł sztuki oraz przedmiotów przekazanych przez liczne grono darczyńców, którą poprowadzi Paweł Burczyk; 

– loteria fantowa 

– występ zespołu Pruszkowiacy; 

– występ zespołu Medicoverband 

– wyśmienita muzyka i jedzenie;  

– wiele niespodzianek. 

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia ważnego dzieła, które może zapewnić bezpieczne
i szczęśliwe życie dla naszych dzieci.  

Cegiełka na bal charytatywny wynosi 1000 zł od pary. Dochód wpłynie na konto Fundacji Lepszy Start, która wspiera działalność Szkoły. Numer konta do wpłat: 93 1090 2398 0000 0001 1065 0076 z dopiskiem „Darowizna – bal charytatywny 2024”. Szczegółowych informacji dotyczących sprzedaży cegiełek oraz ich odbioru udziela Agnieszka Kuruliszwili 694 485 045 oraz Irena Cieślak tel. 505 042 888. 

Jeżeli chcesz nas wspomóc dodatkowo, możesz przekazać darowiznę lub 1,5% podatku na Fundację Lepszy Start, której zadaniem jest wsparcie uczniów Szkoły dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu Przylądek w Parzniewie. 

Fundacja „Lepszy Start”
ul. Radości 2
05-808 Parzniew 

KRS: 0000317555 

numer konta: 93 1090 2398 0000 0001 1065 0076 

Tu można zobaczyć, jak było rok temu