Jak możesz pomóc osobom ze spektrum autyzmu

Warsztaty terapeutyczne w Przylądku
31 sierpnia 2023
Kolejna edycja akcji “Zielonym do góry”
8 grudnia 2023

Female psychologist working with boy suffering from autistic disorder

Dla osób z autyzmem bardzo ważna jest akceptacja społeczna i wsparcie, bez którego nie są w stanie normalnie funkcjonować. Osoba z autyzmem – mimo, że wydaje nam się często, że nie ma z nią kontaktu – czuje, myśli, analizuje, przeżywa, posiada rodzinę i określoną historię. Autyzm zaburza rzeczywistość, powoduje izolację, ale temu właśnie chcemy zapobiegać. Problemy osób z niepełnosprawnościami wynikają często z barier, które sami niepotrzebnie tworzymy bojąc się inności. Umiejętność otwierania się na to, co inne, zainteresowanie drugim człowiekiem i jego losem, szczodrość to cechy, dzięki którym osobom z autyzmem łatwiej żyć. Każdego dnia staramy się, podnosić poziom świadomości i wiedzy społecznej na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają służyć lepszemu zrozumieniu i zapewnieniu osobom ze spektrum autyzmu jak najwięcej radości, szczęścia i jak najlepiej przygotować je oraz innych do wspólnego funkcjonowania w społeczeństwie. Jednak czasami pojawiają się w ich życiu różne bariery i ograniczenia wynikające często z braku wiedzy na temat osób ze spektrum i niestety z ograniczonych środków finansowych jakie są dostępne.


Każdy grosz przekłada się na kolejny krok w budowie m.in. Domu na Zawsze Przylądek. Bądźcie z nami na tej wspaniałej drodze, wspierając naszą misję!
Dajcie znać znajomym i rodzinie o naszym projekcie, ponieważ każda świadomość i wsparcie zbliżają nas do spełnienia naszych marzeń!


Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/przyladek-dom-na-zawsze