„Autyzm — widzę, rozumiem, pomagam”

Odwiedziny Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych Akredytowanych w Polsce.
24 marca 2022
Ruszył program szkoleniowy „Przylądka”
11 kwietnia 2022

Kwiecień jest Miesiącem Świadomości Autyzmu. Co roku z tej okazji Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Autyzmem „Przylądek” i Fundacja Lepszy Start wraz z Przyjaciółmi — organizuje wiele akcji poszerzających wśród społeczeństwa wiedzę o autyzmie, o potrzebach i problemach osób z autyzmem oraz ich rodzin. W latach poprzednich wraz z Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski byliśmy organizatorami wspaniałego wydarzenia — Niebieskiego Spaceru ulicami Pruszkowa. W tym roku, w związku z trudną sytuacją za naszymi granicami, Niebieski Spacer się nie odbył – ale zapraszamy do wzięcia udział w kiermaszu zorganizowanym dla nas przez NOWA STACJA w Pruszkowie. Odbędzie się on w sobotę 2 kwietna w godz. od 11.00 do 19.00. Oprócz możliwości nabycia rewelacyjnych ozdób świątecznych, przygotowanych przez rodziców naszych uczniów, przy straganiku Przylądka wszystkie dzieci będą mogły pobawić się gigantycznymi piankowymi klockami konstrukcyjnymi Mammutico i sprawdzić swoją sprawność przechodząc przez sensoryczny tor przeszkód.

Przygotowujemy również dwie wystawy czasowe:

Pierwsza, w ramach współpracy Fundacja Lepszy Start z WKD. Jest to wystawa fotograficzna Maciej Bochnowski o pn. „Autyzm niejedno ma imię”. Ekspozycja prac mieści się przy Stacji WKD w Komorowie.

Druga wystawa zlokalizowana będzie w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, której autorem jest Tomasz Jakobielski pn. „Autyzm, widzę, rozumiem, pomagam”.

Celem obu wystaw jest pomoc w zrozumieniu osób z autymem, które również tworzą naszą lokalną społeczność. Te, o których tak mało wiemy, choć żyją w sąsiedztwie. Osoby z autyzmem potrzebują zrozumienia i wsparcia drugiego człowieka. Wiele z nich nigdy nie będzie samodzielna. Autyzm często prowadzi do izolacji i trwałego wykluczenia całej rodziny ze społeczeństwa, ale temu powinniśmy zapobiec.

Kolejną inicjatywą naszej szkoły oraz kochającej dzieci ze spektrum autyzmu NOWA STACJA jest Pierwszy Błękitny Bal Charytatywny, który odbędzie się 23 kwietnia w Pruszkowie.

Gospodynią balu będzie Klaudia Carlos, a licytację poprowadzą Katarzyna Pakosinska i Irakli Basilashvili — najlepsza para Power Couple 🙂

W programie m.in.:

– występ Orkiestra OSP Nadarzyn;

– aukcja charytatywna dzieł sztuki oraz przedmiotów przekazanych przez liczne grono darczyńców;

– loteria fantowa;

– wyśmienita muzyka i jedzenie;

– wiele niespodzianek.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia ważnego dzieła, które może zapewnić bezpieczne i szczęśliwe życie dla naszych dzieci. Cegiełka na bal charytatywny wynosi 1000 zł od pary. Dochód wpłynie na konto Fundacji „Lepszy Start”, która wspiera działalność Szkoły.

Numer konta do wpłat:

93 1090 2398 0000 0001 1065 0076 z dopiskiem „Darowizna – bal charytatywny 2022”

Szczegółowych informacji dotyczących sprzedaży cegiełek oraz ich odbioru udziela Irena Cieślak tel. 505 042 888.

Chcemy stworzyć dla naszych uczniów bezpieczne i stabilne środowisko nauki i życia, które pozwoli im na rozwój i da możliwość kontynuacji edukacji, a ostatecznie zamieszkania i pracy na rzecz lokalnej społeczności. Tak duży projekt wymaga korzystania nie tylko ze środków własnych rodziców, ale połączenia naszej determinacji z zasobami osób prywatnych, firm, instytucji oraz przychylnością władz.

ZAPRASZAMY!