Ruszył program szkoleniowy „Przylądka”

„Autyzm — widzę, rozumiem, pomagam”
1 kwietnia 2022
Pierwszy Błękitny Bal już za nami
27 kwietnia 2022

Od dawna dzwonią do nas dyrektorzy szkół z całej Polski zainteresowani naszą szkołą. Pytają o wypracowaną przez nas organizację pracy, systemem wsparcia psychologiczno-pedagogicznego jakiego udzielamy uczniom. Interesują Ich rozwiązania architektoniczne, które zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach i młodzieży ze spektrum, uwzględniające m.in. ich nadwrażliwości oraz wiele innych rozwiązań, które stosujemy, aby zapewnić najlepsze z możliwych warunki rozwojowe, terapeutyczne dla naszych dzieci.

W odpowiedzi na chęć współpracy ruszamy z innowacyjnym programem „dni szkoleniowe”, w którym wezmą udział nauczyciele przedszkoli i szkół integracyjnych, masowych, ale także specjalnych. Nauczyciele będą mogli spędzić z nami dzień, podczas którego:

– dowiedzą się w jaki sposób organizujemy i planujemy pracę,

– poznają naszych uczniów oraz wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez naszych najlepszych nauczycieli i specjalistów,

– będą mieli okazję skorzystać z konsultacji, opowiedzieć o swoich wyzwaniach związanych z pracą z dziećmi ze spektrum,

– dostaną od naszych nauczycieli wsparcie, wskazówki, które mamy nadzieję, pozwolą pomóc dzieciom ze spektrum, które mają pod opieką w swoich przedszkolach / szkołach

– zwiedzą szkołę i poznają rozwiązania architektoniczne zaprojektowane z myślą
o osobach ze spektrum.

Dzisiaj odwiedziły nas pierwsze nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Młochowie
z Gminy Nadarzyn.

Dziękujemy dyrektorom za telefony, za wyrazy uznania dla naszej pracy, za zainteresowanie. Cieszymy się, że możemy organizować wymianę doświadczeń dla nauczycieli i pomagać w ten sposób dzieciom ze spektrum w różnych miejscach w Polsce.