Odwiedziny Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych Akredytowanych w Polsce.

Kwietniowy kiermasz dla autyzmu – sobota, 2 kwietnia
17 marca 2022
„Autyzm — widzę, rozumiem, pomagam”
1 kwietnia 2022

W dniu 18.03 naszą szkołę odwiedziły Panie ze Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych Akredytowanych w Polsce (SHOM).

Obecny był także Starosta Pruszkowski pan Krzysztof Rymuza oraz Wiceburmistrz Piastowa pani Maria Makowska. Wizyta ta jest wynikiem rozpoczętej współpracy Fundacji „Lepszy start”, z organizacją SHOM rozpoczętej uczestnictwem „Lepszego startu” w świątecznym kiermaszu charytatywnym. Poza dochodem ze sprzedaży ozdób świątecznych podczas kiermaszu, dodatkowo Fundacja otrzymała jeszcze wsparcie w formie dotacji od SHOM. Podczas wizyty nastąpiło podpisanie umowy między organizacjami przekazującej dotację.

Panie miały okazję obejrzeć i wysłuchać prezentacji o szkole, a także krótko wziąć udział w zajęciach. Okazało się, że zostawiamy niezatarte wrażenia. Panie podzieliły się z nami relacjami o szkolnictwie w innych krajach, a także obiecały pamięć i życzliwość.

Następnie grupa udała się do Piastowa do liceum z międzynarodową maturą, gdzie w towarzystwie Zdzisława Brzezińskiego Członka Zarządu Powiatu Pruszkowskiego oraz Wiceburmistrz M. Makowskiej zwiedziła oddany we wrześniu 2020 r. nowy budynek. W programie była także wizyta w Karolinie w Centrum Folkloru Polskiego oraz na próbie zespołu Mazowsze.

Dla wszystkich było to bardzo ciekawe doświadczenie pełne wrażeń i pozytywnych emocji.

Zdjęcia pozyskane dzięki uprzejmości Powiatu Pruszkowskiego.