Drugi Błękitny Bal Charytatywny

Zawody Pływackie dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „AUTYZM NA FALI”.
9 marca 2023
Michel Moran gotował z uczniami „Przylądka”
28 marca 2023

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Drugim Błękitnym Balu Charytatywnym organizowanym przez Fundację „Lepszy Start” we współpracy z Galerią Handlową „Nowa Stacja” w Pruszkowie oraz Pocztą Polską SA. Honorowym Patronatem wydarzenie objął Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski. Celem organizacji balu jest zebranie funduszy, które zostaną przekazane naszej Szkole.  Postawiliśmy sobie ambitne cele, m.in. wieloletnie inwestycje, które pozwolą uczniom na rozwój i możliwość kontynuacji edukacji w szkole przysposabiającej do zawodu, a ostatecznie zamieszkanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Mamy w planach również zbudowanie wyjątkowego domu, którego mieszkańcami będą wyjątkowe osoby z wyjątkowymi potrzebami.  „Dom na Zawsze”, bo tak brzmi jego nazwa, stanie się miejscem bezpiecznego pobytu dla dorosłych niesamodzielnych osób z autyzmem, gdzie pod okiem specjalistów otrzymają szansę na godne, dojrzałe życie. Osoby te nigdy nie założą rodzin, nie będą miały udanych związków czy dzieci, ale mogą mieć miejsce, które stanie się ich domem, bezpieczną przystanią, przylądkiem nadziei i radosnej dojrzałości.  Niestety, koszty budowy takiego budynku są niewyobrażalnie wysokie i na ten moment wynoszą ok. 6 milionów zł. Do tej pory, dzięki środkom własnym rodziców, udało się zbudować budynek szkoły podstawowej. Ze względu na brak rozwiązań systemowego finansowania specjalistycznych placówek dedykowanych osobom z autyzmem, wyzwaniem dla Fundacji „Lepszy Start” jest budowa „Domu na Zawsze”. Marzymy, żeby w takim domu nasi Podopieczni mieli nie tylko dobrą opiekę, ale również miejsca pracy. Naszym celem jest wybudowanie budynku mieszkalnego dla 12 osób o powierzchni ok. 550 m2. Ma się on znajdować praktycznie niecały kilometr od terenu, na którym obecnie funkcjonuje wybudowana ze środków rodziców szkoła podstawowa. W dalszych planach chcemy również zbudować szkołę przysposabiającą do pracy, a także dom pracy i terapii dla naszych dorosłych Podopiecznych.

To wszystko dalekie idące plany, ale każde dzieło ma swój początek, a każda budowa pierwszą wbitą łopatę. Zanim to jednak nastąpi, musimy zabezpieczyć finansowanie tej inwestycji. Dlatego, z całego serca prosimy o wsparcie! Chcemy, aby mieszkańcy „Domu na Zawsze” mieli swoje miejsce na ziemi, gdzie w godnych warunkach będą mogli żyć i się zestarzeć, a także pracować i bezpiecznie funkcjonować… Na zawsze.

Drugi Błękitny Bal Charytatywny – szczegóły

22 kwietnia 2023 r. w Pruszkowie odbędzie się Drugi Błękitny Bal Charytatywny.  Jest to kolejna akcja Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek” w Parzniewie oraz Galerii Handlowej „Nowa Stacja” w Pruszkowie.

Gospodynią balu będzie Klaudia Carlos

Licytację poprowadzi: Paweł Burczyk

W programie m.in.:

– aukcja charytatywna dzieł sztuki oraz przedmiotów przekazanych przez liczne grono darczyńców;

– loteria fantowa;

– wyśmienita muzyka i jedzenie;

– wiele niespodzianek.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia ważnego dzieła, które może zapewnić bezpieczne
i szczęśliwe życie dla naszych dzieci.

Cegiełka na bal charytatywny wynosi 1000 zł od pary. Dochód wpłynie na konto Fundacji Lepszy Start, która wspiera działalność Szkoły.

Numer konta do wpłat: 93 1090 2398 0000 0001 1065 0076 z dopiskiem „Darowizna – bal charytatywny 2023”. Szczegółowych informacji dotyczących sprzedaży cegiełek oraz ich odbioru udziela Agnieszka Kuruliszwili 694 485 045 oraz Irena Cieślak tel. 505 042 888.

Tu można zobaczyć, jak było rok temu https://www.youtube.com/watch?v=K0Pf-f10h0I