Pomaganie jest fajne – pomóż zbudować „Dom na Zawsze”

Ebru w „Przylądku”
17 maja 2022
Zakończenie akcji „Kilometry dla Przylądka”
2 czerwca 2022

Fundacja „Lepszy Start”, która wspiera dzieci z naszej szkoły, rozpoczęła nową kampanię w serwisie charytatywnym siepomaga.pl, gdzie zbiera pieniądze na powstanie „Domu na zawsze”.  Wystarczy wejść na stronę https://www.siepomaga.pl/przyladek-dom-na-zawsze i wpłacić dowolną kwotę 🙂

Każda złotówka ma dla nas znaczenie.  

Chcemy zbudować wyjątkowy dom, którego mieszkańcami będą wyjątkowe osoby z wyjątkowymi potrzebami czyli dorosłe osoby z autyzmem. „Dom na Zawsze”, bo tak brzmi jego nazwa, stanie się miejscem bezpiecznego pobytu dla dorosłych osób z autyzmem, gdzie pod okiem specjalistów otrzymają szansę na godne, dojrzałe życie. Niestety, koszty budowy takiego budynku są niewyobrażalnie wysokie i na ten moment wynoszą ok. 6 milionów zł, co przy szalejącej inflacji i wzroście cen materiałów budowlanych na pewno ulegnie zmianie… Sami nie damy rady go zbudować, dlatego prosimy o pomoc!

Dorosłe osoby z autyzmem mogą uczyć się w szkole do 24. roku życia. Po osiągnięciu tego wieku, system pomocy dla osób niepełnosprawnych nie ma dla nich żadnej oferty opieki i pracy. Domy Pomocy nie są przygotowane do przyjęcia podopiecznych wymagających indywidualnego wsparcia. Dlatego dorosłe osoby z autyzmem często pozostają zamknięte w domach ze starzejącymi się rodzicami, bez szansy na godne, dorosłe życie. Ze względu na brak rozwiązań systemowego finansowania specjalistycznych placówek dedykowanych osobom z autyzmem wyzwaniem dla Fundacji Lepszy Start jest budowa „Domu na Zawsze”.

Marzymy, żeby w takim domu nasi Podopieczni mieli nie tylko dobrą opiekę, ale również miejsca pracy. Naszym celem jest wybudowanie budynku mieszkalnego dla 12 osób o powierzchni ok. 550 m2. Ma się on znajdować na terenie, na którym obecnie funkcjonuje już wybudowana przez naszą Fundację szkoła podstawowa. Obok powstanie szkoła przysposabiająca do pracy, a także dom pracy i terapii dla naszych dorosłych Podopiecznych.

To wszystko dalekie idące plany, ale każde dzieło ma swój początek, a każda budowa pierwszą wbitą łopatę. Zanim to jednak nastąpi, musimy zabezpieczyć finansowanie tej inwestycji. Dlatego, z całego serca prosimy o wsparcie! Chcemy, aby mieszkańcy „Domu na Zawsze” mieli swoje miejsce na ziemi, gdzie w godnych warunkach będą mogli żyć i się zestarzeć, a także pracować i bezpiecznie funkcjonować… Na zawsze.