Niezwykły Sukces IV edycji Akcji „Kilometry dla Przylądka”

Zapraszamy na 4. urodziny ORKI w Pruszkowie!
4 czerwca 2024

Niezwykły Sukces IV edycji Akcji „Kilometry dla Przylądka”!

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, gdyż świętowaliśmy ogromny sukces IV edycji Akcji „Kilometry dla Przylądka”. Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu i wsparciu naszych uczestników udało nam się zebrać imponującą sumę 500 000 PLN, którą dziś otrzymała Fundacja Lepszy Start na budowę Domu na Zawsze „Przylądek”. Osiągnięcie tego celu przed wyznaczonym terminem, 26 maja, to świadectwo naszego wspólnego wysiłku i determinacji.


Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych wyjątkowych ambasadorów: Brodatego Geeka, Michela Morana oraz Artura Świercza – Barierołamacza. Ich pasja i zaangażowanie inspirowały wielu do włączenia się w naszą akcję. Również kluby sportowe takie jak ZNICZ Pruszków, MKS Siechnice, Patyczaki Chodzież oraz Parkrun Pruszków miały nieoceniony wkład w nasze wspólne osiągnięcie.

Ogromne podziękowania należą się także firmom BPX, Kredki ST. Majewski, KBJ, ORKA, Warszawska Kolej Dojazdowa oraz Galerii Nowa Stacja. Ich wsparcie finansowe i rzeczowe było kluczowe dla realizacji naszych celów. Dzięki nim mogliśmy pokazać, że wspólne działania przynoszą realne zmiany.

Dodatkowe nagrody dla uczestników ufundowały Oshee, Dr Gerard oraz Tour de Pologne.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również do władz lokalnych, w szczególności do Starosty Pruszkowskiego Adriana Ejssmonta, Członków Zarządu Powiatu oraz Radnych Powiatu z Radnym Arkadiuszem Wenclem na czele. Ich wsparcie od samego początku było fundamentem naszego sukcesu. Akcja „Kilometry dla Przylądka” rozpoczęła się jako inicjatywa jednej firmy, która szybko zaangażowała pracowników Firmy BPX, mieszkańców powiatu pruszkowskiego oraz przyjaciół Szkoły „Przylądek”. Z czasem akcja rozprzestrzeniła się na całą Polskę, a nawet poza jej granice, angażując ludzi z różnych zakątków świata.

Akcja „Kilometry dla Przylądka” w liczbach:

– Liczba uczestników: 2656 – liczba ta pokazuje, jak wiele osób z różnych środowisk zaangażowało się w naszą akcję.

– Liczba zespołów: 10 – Utworzenie dziesięciu zespołów pozwoliło na zdrową rywalizację i współpracę, co zwiększyło efektywność zbierania funduszy.

– Dystans na nogach: 134 863 km – To odległość równa ponad trzykrotnemu okrążeniu Ziemi po równiku, co pokazuje ogromny wysiłek uczestników.

– Dystans na kołach: 351 673 km – Uczestnicy pokonali dystans większy niż dziewięciokrotne okrążenie Ziemi, co jest świadectwem ich determinacji i wytrwałości.

– Najdłuższy bieg/wędrówka: 211 km – Ten niesamowity wynik jest dowodem na ogromne zaangażowanie i determinację indywidualnych uczestników.

– Najdłuższa trasa rowerowa: 719,5 km – Ten wynik pokazuje, jak daleko są w stanie dotrzeć nasi uczestnicy, aby wspierać ten szczytny cel.

Dla osób ze spektrum autyzmu i ich rodziców nasza akcja ma szczególne znaczenie. Pokazaliśmy im, że nie są sami i że mają wsparcie. Dzięki akcji „Kilometry dla Przylądka”, słowo „autyzm” padło tysiące razy, zwiększając świadomość i zrozumienie w społeczeństwie. Udział tylu osób świadczy o ogromnym zaangażowaniu i solidarności społeczności. Dzisiejsze święto to dowód na to, że razem możemy osiągać niesamowite rzeczy. Wspólnie stworzyliśmy inspirującą wspólnotę, która zjednoczyła się wokół jednego celu. Dzięki Państwa wsparciu możemy zmienić życie dorosłych osób z autyzmem, oferując im lepszą przyszłość w Domu na Zawsze „Przylądek”. Możemy być dumni z tego, co osiągnęliśmy razem. Nasza Akcja „Kilometry dla Przylądka” jest przykładem tego, co możemy zdziałać, działając wspólnie dla dobra osób ze spektrum autyzmu.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie!