IV edycja akcji charytatywnej „Kilometry dla Przylądka”

III Błękitny Bal za nami
7 maja 2024
Błękitny Dzień Dziecka w Szkole Przylądek – Radość i Zabawa dla Dzieci ze Spektrum Autyzmu
28 maja 2024

1 maja rozpoczęła się kolejna już czwarta edycja akcji charytatywnej „Kilometry dla Przylądka”, organizowanej przez Fundację „Lepszy Start” i przyjaciół Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”. Celem inicjatywy jest zbiórka środków na budowę „Domu na Zawsze”, zapewniającego miejsce pracy i życia dla dorosłych osób ze spektrum autyzmu.

Akcja ma na celu uzbieranie jak największej liczby kilometrów poprzez aktywność fizyczną, aż do osiągnięcia 500 000 km. Za każdy pokonany kilometr przekazywany jest 1 zł na rzecz Fundacji „Lepszy Start”, co oznacza, że mamy do zebrania aż pół miliona złotych. To naprawdę inspirujące zobaczyć, jak ta akcja łączy ludzi z różnych zakątków kraju, niezależnie od miejsca zamieszkania czy pracy. Widzimy w tym ogromną siłę solidarności i wspólnoty, która napędza nas do działania. Zapraszam wszystkich do tego niesamowitego wyzwania – razem możemy osiągnąć naprawdę wielkie rzeczy i uczynić świat lepszym miejscem dla wszystkich!

Każdy może dołączyć do akcji!

Dołączenie do akcji jest proste. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Activy na telefon, zarejestrować się lub zalogować, a następnie wybrać wyzwanie „Kilometry dla Przylądka 2024” z listy wyzwań otwartych. Każdy, kto posiada smartfon i lubi aktywności na świeżym powietrzu, może wziąć udział w akcji.

Pomagamy przez cały maj

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na budowę „Domu na Zawsze Przylądek”, zapewniającego wsparcie i opiekę dla osób ze spektrum autyzmu. Sponsorem strategicznym akcji jest firma konsultingowa BPX S.A. z branży IT, z siedzibą główną we Wrocławiu.

Zachęcamy wszystkich do dołączenia do tej szlachetnej inicjatywy i wspólnego wsparcia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Wszystkie szczegóły są dostępne na stronie internetowej: https://kilometrydlaprzyladka.activy.app/

Bieżące informacje o akcji znajdują się na portalach społecznościowych:

Facebook

Instagram

Hasztag akcji to: #KilometrydlaPrzyladka #BudujemyDomNaZawsze